Przygoda z Naturą

Aleksandra Kołodziej

    Urodziła się pod gorącym słońcem południa w Libii, gdzie na kontrakcie byli jej rodzice. I choć tego nie może pamiętać to już od urodzenia jej kontakt z naturą był bardzo bliski. A to za sprawą rodziców, którzy w każdy piątek wyruszali na plaże nad Morze Śródziemne razem z małą- kilkumiesięczną Oleńką, która leżąc w swoim siedzonku patrzyła ciekawie na szafirowe morskie wody.
    Jako 6-cio miesięczny niemowlak, odbywa swoją pierwszą podróż samolotem do Polski, gdzie mieszkała przez następne sześć lat. Potem z mamą i starszym bratem Konradem wyjeżdżają na stale do taty w USA.
    Tu kończy ogólniak a następnie studia na Rutgers University w New Jersey na wydziale –psychology. Kilka lat pracuje w stanie New Jersey a obecnie w Nowym Jorku.
    Od dziecka polubiła małe zwierzątka, które zawsze miała w domu rodziców podczas uczęszczania do szkoły. W 1990 dostaje (adopcja) swoją ulubioną białą kotkę –„Kropkę”-wylegującą się obecnie na kanapie w domu rodziców. Nie może jej niestety trzymać w swoim domu, gdyż zadomowił się tam na stałe kolejny jej przyjaciel – pies mieszaniec - Rottweiler i German Sheppard, który wabi się „Misiu”.
 Jest on ulubieńcem półtorarocznego Christiana z którym się bawi wyśmienicie przez cały prawie dzień. Ale kropka nie jest samotna bo ma za towarzystwo czarnego kocura „Lucky”, uratowanego przez nia a którego znalazła jako malutkie, kilku tygodniowe kociątko na szosie. Aleksandra uwielbia także podróże, choć ze względu na małego Christiana, nastąpiła chwilowa przerwa w wyjazdach.
    Świetnie jeżdzi na nartach i pływa. Ostatnio polubiła wędkarstwo i ma zamiar jeździć ze swoim tatą na wyprawy wędkarskie. Przyroda jest jej bardzo bliska a jej wrażliwy charakter nie może się pogodzić z bezmyślnym zabijaniem zwierząt, fok, wielorybów i rabunkową gospodarką w przyrodzie. Ale wierzy, że pozytywne zmiany w ochronie przyrody będą następowały szybciej i będą respektowane przez wszystkich ludzi na świecie dla dobra nas i przyszłych pokoleń.

ALEKSANDRA KOŁODZIEJ