Przygoda z Naturą

                      GALERIE - STRONA 3

  81-ŁOWCY G81-Plemie Konyak- lokalizacja-2015ŁÓW - 2015
  Niestrudzony podróżnik polonijny i odkrywca, dociera często tam, gdzie czas zatrzymał się od kilkuset lat.
    Tym razem wybrał się w daleką podróż do Nagaland w Indiach (przy granicy z Myanmar),gdzie miał okazję przebywać z plemieniem Konyaków i częściowo poznać ich dawne zwyczaje. To najliczniejsze z szesnastu oficjalnie uznanych rdzennych plemion, zamieszkujących Nagaland. Od wieków to plemię znane było jako łowcy głów i kolekcjonerów czaszek.
    Dzięki Edwardowi Bochnakowi, autorowi zdjęć, możemy je poznać na tych fotografiach.
    


 82-DRUGI ZJAZD KLASOWY W SANDOMIERZU - 2016.
    Podtrzymując tradycje, koleżanki i koledzy z II Liceum Ogolnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, po raz drugi zoganizowali koleżeński Zjazd Klasowy – Matura 63.
   Było nas zaledwie 10 osób, ale mamy nadzieję, że na III Zjeżdzie w 2017 roku, będzie nasz więcej. Zjazdy koleżeński to jedyna okazja aby odnowić dawne przyjaźnie i ożywić dawnych szkolnych wspomnień czar.
   A na fotografiach Józka Kołodzieja możemy powspominać jak było na II Zjeździe 16 lipca, 2016 roku.
   


  83-MIĘDZY83-Miedzyzdroje 2015ZDROJE I ŚWINOUJŚCIE - 2015
 
Pasją Jurka Bronickiego są podróże (wraz z żoną Danutą) po Polsce, którym poświęca wiele dni w roku, szczególnie w okresie wakacji. Podczas tych wyjazdów „odkrywa” dla nas ciekawe zakątki – te znane i te mniej znane. Sczególnie upodobał sobie Bałtyk i urocze miasta na jego wybrzeżu.
    Dzisiaj, dzięki jego pasji możemy ogladać na fotografiach rejon Międzyzdrojów i Świnoujścia oraz wybrzeże Bałtyku w ich rejonie – 2015 rok.  84-AUSTRALIA - FLORA I FAUNA - 2013.
 
Była (oprócz Grenlandii) na wszystkich kontynentach, bo podróże to jej pasja od lat. Ale dopiero w 2013 roku spełniła swoje największe marzenie, kiedy to na zaproszenie swojej przyjaciółki Ewy, odwiedziła Australię.
   Ten olbrzymi kraj, tak jak każdego, zachwycił ją ogromnie. Szczególnie fauna i flora tego kontynentu.
    Dzięki temu, że Hanna Paczyńska utrwaliła je na fotografii, dziś my możemy też podziwiać uroki flory i fauny Australii.


  85-REJS WOKÓŁ PRZYLĄDKA HORN - 2016Pomnik Albatrosa
 
Marzył od tym przez kilkadziesiąt lat przygody z żeglarstwem – opłynąć Horn! W międzyczasie wziął udział w kilkudziesięciu rejsach na akwenach całego świata.
    Wreszcie w marcu 2016 roku wraz z 8 osobową załogą, kpt jachtowy – Andrzej Bieńkowski, opłynął Horn, spełniając swoje największe żeglarskie marzenie i dołączając do elitarnej grupy żeglarskiej – „kaphornowców”.
   Dzięki niemu i my możemy podziwiać ten rejs na fotkach.  


  86-WENECJA - 2016Gondole - wizytowka Wenecji
 
Miasto położone na lagunach, którego urbanistyczny układ kanałów, mostów i budowli przyczynił się do uznania Wenecji godną uznania na wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa.
   Józef Kołodziej, wraz z żoną Ewą i przyjaciółmi -Elżbietą oraz Stefanem wspólnie odwiedził to miasto w 2016 roku i dzięki jego fotografiom także czytelnicy mogą podziwiać uroki tego „miasta na wodzie”.

  87-POLINEZJ87-Tahaa-P.FA FRANCUSKA (1) - 2015
 
Archipelag Polinezji Francuskiej, położony gdzieś na Pacyfiku, jeszcze nie tak mocno dotknięty cywilizacją, może każdego zauroczyć. Tak lądem, zarośniętym gęstą tropikalną roślinnością, jak i szafirowo-granatowo-turkusową gamą kolorów nieskazitelnie czystych wód.
    W 2015 roku, autor (Józef Kołodziej) mógł zrealizować swoje wieloletnie marzenie i zobaczyć ten „Polinezyjski Raj” a na jego fotografiach, także i my możemy podziwić ten rajski zakątek na ziemi.  88-ELBA - WŁOCHY - 2016
 
To według powszechnej opini, najpiękniejsza wyspa Toskanii, pełna piaszcztstych i żwirowych plaż, ukrytych w skalistych zatoczkach
    To na tej wyspie przebywał na zesłaniu od 3 maja 1814 do 26 lutego 1815, Napoleon.
  W siepniu 2016, autor zdjęć, Józef Kołodziej miał okazję z przyjaciółmi zwiedzić tą uroczą wyspę i Muzeum Napoleona, co częściowo pokazują zdjęcia w tej galerii.