Przygoda z Naturą

                      GALERIE - STRONA 3

  81-ŁOWCY G81-Plemie Konyak- lokalizacja-2015ŁÓW - 2015
  Niestrudzony podróżnik polonijny i odkrywca, dociera często tam, gdzie czas zatrzymał się od kilkuset lat.
    Tym razem wybrał się w daleką podróż do Nagaland w Indiach (przy granicy z Myanmar),gdzie miał okazję przebywać z plemieniem Konyaków i częściowo poznać ich dawne zwyczaje. To najliczniejsze z szesnastu oficjalnie uznanych rdzennych plemion, zamieszkujących Nagaland. Od wieków to plemię znane było jako łowcy głów i kolekcjonerów czaszek.
    Dzięki Edwardowi Bochnakowi, autorowi zdjęć, możemy je poznać na tych fotografiach.
    


 82-DRUGI ZJAZD KLASOWY W SANDOMIERZU - 2016.
    Podtrzymując tradycje, koleżanki i koledzy z II Liceum Ogolnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, po raz drugi zoganizowali koleżeński Zjazd Klasowy – Matura 63.
   Było nas zaledwie 10 osób, ale mamy nadzieję, że na III Zjeżdzie w 2017 roku, będzie nasz więcej. Zjazdy koleżeński to jedyna okazja aby odnowić dawne przyjaźnie i ożywić dawnych szkolnych wspomnień czar.
   A na fotografiach Józka Kołodzieja możemy powspominać jak było na II Zjeździe 16 lipca, 2016 roku.
   


  83-MIĘDZY83-Miedzyzdroje 2015ZDROJE I ŚWINOUJŚCIE - 2015
 
Pasją Jurka Bronickiego są podróże (wraz z żoną Danutą) po Polsce, którym poświęca wiele dni w roku, szczególnie w okresie wakacji. Podczas tych wyjazdów „odkrywa” dla nas ciekawe zakątki – te znane i te mniej znane. Sczególnie upodobał sobie Bałtyk i urocze miasta na jego wybrzeżu.
    Dzisiaj, dzięki jego pasji możemy ogladać na fotografiach rejon Międzyzdrojów i Świnoujścia oraz wybrzeże Bałtyku w ich rejonie – 2015 rok.  84-AUSTRALIA - FLORA I FAUNA - 2013.
 
Była (oprócz Grenlandii) na wszystkich kontynentach, bo podróże to jej pasja od lat. Ale dopiero w 2013 roku spełniła swoje największe marzenie, kiedy to na zaproszenie swojej przyjaciółki Ewy, odwiedziła Australię.
   Ten olbrzymi kraj, tak jak każdego, zachwycił ją ogromnie. Szczególnie fauna i flora tego kontynentu.
    Dzięki temu, że Hanna Paczyńska utrwaliła je na fotografii, dziś my możemy też podziwiać uroki flory i fauny Australii.


  85-REJS WOKÓŁ PRZYLĄDKA HORN - 2016Pomnik Albatrosa
 
Marzył od tym przez kilkadziesiąt lat przygody z żeglarstwem – opłynąć Horn! W międzyczasie wziął udział w kilkudziesięciu rejsach na akwenach całego świata.
    Wreszcie w marcu 2016 roku wraz z 8 osobową załogą, kpt jachtowy – Andrzej Bieńkowski, opłynął Horn, spełniając swoje największe żeglarskie marzenie i dołączając do elitarnej grupy żeglarskiej – „kaphornowców”.
   Dzięki niemu i my możemy podziwiać ten rejs na fotkach.  


  86-WENECJA - WŁOCHY - 2016Gondole - wizytowka Wenecji
 
Miasto położone na lagunach, którego urbanistyczny układ kanałów, mostów i budowli przyczynił się do uznania Wenecji godną uznania na wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa.
   Józef Kołodziej, wraz z żoną Ewą i przyjaciółmi -Elżbietą oraz Stefanem wspólnie odwiedził to miasto w 2016 roku i dzięki jego fotografiom także czytelnicy mogą podziwiać uroki tego „miasta na wodzie”.


  87-POLINEZJ87-Tahaa-P.FA FRANCUSKA (1) - 2015
 
Archipelag Polinezji Francuskiej, położony gdzieś na Pacyfiku, jeszcze nie tak mocno dotknięty cywilizacją, może każdego zauroczyć. Tak lądem, zarośniętym gęstą tropikalną roślinnością, jak i szafirowo-granatowo-turkusową gamą kolorów nieskazitelnie czystych wód.
    W 2015 roku, autor (Józef Kołodziej) mógł zrealizować swoje wieloletnie marzenie i zobaczyć ten „Polinezyjski Raj” a na jego fotografiach, także i my możemy podziwić ten rajski zakątek na ziemi. 88-ELBA - WŁOCHY - LIPIEC - 2016
 
To według powszechnej opini, najpiękniejsza wyspa Toskanii, pełna piaszcztstych i żwirowych plaż, ukrytych w skalistych zatoczkach
    To na tej wyspie przebywał na zesłaniu od 3 maja 1814 do 26 lutego 1815, Napoleon.
  W siepniu 2016, autor zdjęć, Józef Kołodziej miał okazję z przyjaciółmi zwiedzić tą uroczą wyspę i Muzeum Napoleona, co częściowo pokazują zdjęcia w tej galerii. 


 89-RODOS - GRECJA - 2017
 
   Tak jak i inne grecki wyspy, tak i Rodos dostarcza dużo słońca a także wielu niezapomnianych wrażeń, oferując dużo interesujących miejsc związanych z jakże bogatą historią Grecji.
    Będąc na Rodos, trzeba koniecznie popłynąć na pobliską wyspę Symi, słynnej ze starej tradycji poławiania gąbek, Klasztoru św. Michała Archanioła, najnwszej historii i niezapomnianych widoków.
    Na fotki z tych wysp, zapraszają autorzy: Ewa i Józef Kołodziej i Stefan Nocoń.


90-BAŁTYK - POLSKA - SIERPIEŃ - 2016
 
Uroki polskiego wybrzeża a także uroki miast na jego wybrzeżu, można podziwiać nie tylko w wakacje.
    Autor  zdjęć, Jerzy Bronicki, wybrał się tam z żoną Danutą we wrześniu, kiedy to cisza i spokój, po hałaśliwym z reguły sezonie, pozwala w pełni rozkoszować spacerami po plażach Bałtyku oraz zwiedzać i podziwiać uroki miast nadbałtyckich.
   Może te zdjęcia skłonią naszych czytelników do odwiedzenia polskiego wybrzeża w spokojnych od wczasowiczów miesiącach.


91-SANDOMIERZ W JESIENNEJ MGLE - 2017
 
To miasto, nasiąknięte zabytkami, legendami i jakże bogatą historią ich mieszkańców, olśniewa swą urodą zawsze. Niezależnie, czy w słońcu, w kolorach wiosennego kwiecia, ozłocone jesienią, czy też pokryte zimową szatą, olśniewa od stuleci swym pięknem i urokiem tajemniczości.
  Ale nieraz robi wyjątek, dając możliwość oglądania go w niezwykłej szacie, tak jak na tych fotografiach – w delikatnej tkaninie jesiennej mgły.
  Autor tych fotek – Stefan Żak, miał właśnie znakomitą okazję uchwycić fragmenty Sandomierza, które nie zawsze i nie każdemu to miasto udostępnia.


92-WĘDKOWANIE W NORWEGII - 2015
  
 To pierwsza wyprawa na rybki do Norwegii, na którą wybrali się: Jacek Kołodziej, Józek Kołodziej, Józek Krek i Wojtek Palczewski. Tydzień wędkowania – od 28 czerwca do 5 lipca, dostarczył nam wielu wspaniałych emocji wędkarskich i doświadczeń w przyszłym wędkowaniu w Norwegii.
    Ale także pozwolił poznać większości uczestników, po raz pierwszy uroki tego kraju, gdzie królują góry, lasy i woda. Oczywiście rybki też.
    A autorzy tych zdjęć: Jacek i Józek Kołodziejowie, zapraszają do podzielenia się wrażeniami z naszej wędkarskiej wyprawy.


93-POLINEZJA FRANCUSKA - (2) - 2015
  
   Maupiti, to kolejna wyspa Polinezji Francuskiej do której dotarł wraz z przyjaciółmi autor tych zdjęć – Jóżef Kołodziej. Żeglując na katamaranie po krystalicznie czystych wodach Oceanu Spokojnego, kilka dni mieliśmy okazję spędzić na kolejnej wyspie P.F. – Maupiti.
    Znajduje się ona na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa i przez wielu uznawana jako za najładniejszą w tym rejonie.
 Zapraszam galerii gdzie kilka zdjęć oddaje także urok słynnej Bora-Bora.


94-SIERRA NEVADA DEL COCUY - KOLUMBIA
  
 Edward Bochnak, znany polonijny podróżnik, himalaista i odkrywca, jest ciągle zachłanny poznawanie świata. Podróżuje po różnych kontynentach świata. Po zakończeniu jednej wyprawy, planuje zaraz następną.
   Tym razem postanowił wraz z Mietkiem Kwapichem, dotrzeć do gór – El Cocuy w Kolumbii, gdzie wspieli się na kilka szczytów, w tym najwyższy Toti (5200 m).
   Wrażenia z tego pobytu, utrwalił dla naszych czytelników na kilku fotografiach.


92-WĘDKOWANIE NA ZBIORNIKU MAZIARNIA - 2012 - 2017
  
 Z wielkim sentymentem wspominam, wspólne z kolegami wyprawy wędkarskie na Zbiornik Maziarnia, koło Wilczej Woli. Dlatego,ilekroć jestem na urlopie w Polsce, wyruszam z wędką i kolegami na wędkowanie na tym zbiorniku, który obfituje w wiele gatunków ryb.
   Dzisiaj, chciabym na tych fotografiach pokazać uroki tego zbiornika – autor zdjęć - Józef Kołodziej