Przygoda z Naturą
Przygoda na Lądzie

    ZBN - PZNDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ DOSIEGO 2017 ROKU
ŻYCZY REDAKCJA

 NASTĘPNA AKTUALIZACJA - 15 KWIECIEŃ - 2017 ROK
         
     2 ZJAZD KLASOWY
- "MATURA 63"-  16 LIPIEC 2016

  

   Impresje Pacyficzne...
      Impresje pacyfistyczne  Jestem na północnym Pacyfiku w drodze z Japonii na Hawaje, prawie na samym środku trasy, czyli między nigdzie a niczym… Do najbliższego lądu mam około pięciu tysięcy metrów – ale w dół. Prowadzę trzydziestosześciostopowy jacht do Honolulu.
    Nadchodzi wieczór. Który to już na morzu? Trzydziesty, czterdziesty któryś? Poprzez męczącą jednostajność i brak punktu odniesienia wszystko traci realny wymiar. 

 Wędkowanie na Black Sea Bass- 2013
    Te dwa wędkowania na morską rybę – Black sea bass (Centropristis striata), długo będę pamiętał i zachowywał w mojej kartotece pamięci, choć nie w tej przegródce do której sięga się często i z przyjemnością tak jak do większości moich wędkarskich wypraw.
Bo te dwa wędkowania umiejscowione są w przegródce o której chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. 
  
    

  "The Autum Man"
Autor: Albert Slugocki
    To on, razem z innymi żołnierzami tej jednostki (Zielone Berety) został osobiście wybrany przez wdowę po Johnie Kennedym - (Jacqueline), który został zamordowany w 1963 roku w Dallas, do pełnienia warty przy jego trumnie i uczestnictwa w kondukcie pogrzebowym.
    Cała procedura uczestnictwa w pogrzebie komandosów (Zielone Berety) nazwana była - Funeral Detail of Forty Special Forces Operatives.
    W październiku 2013 roku z okazji 50 rocznicy śmierci J.F. Kenediego, Albert Slugocki jako jeden z 4 żyjących żołnierzy uczestniczący w kondukcie pogrzebowym, był zaproszony do wywiadu w kilku amerykańskich stacjach telewizyjnych.
     Swoje niezwykłe losy, ten wspaniały żołnierz-weteran, opisał w swojej książce pt: „THE AUTUM MAN”
 Można ją zakupić na stronie: Amazon.com, Barnes & Nobles,
     Books-A-Million, Pyramid Books  czy też Authorhouse.com

    Można ją także nabyć oraz uzyskać więcej informacji na stronie autorskiej.
        www.theautumnman.com
  Cały dochód ze sprzedaży tej książki jest przeznaczony dla – Project Amazonas, Inc.             
        www.projectamazonas.org

 

  Vilcabamba - Ostatnia Stolica Inków
  
 Udało się. Bezbronny orszak Inki został wybity, a władca ­- uwięziony. Po bezużytecznym zapłaceniu ogromnego okupu w złocie i srebrze (Guillen twierdzi, że nie Inka ofiarował go za swoje życie lecz wymusili go na nim Hiszpanie.), przetopionego na łatwe do podziału i transportu sztaby, zamordowano Atao Wallpę 26 lipca 1533 roku, zginął przez uduszenie. 

Polinezja Francuska....Przemijający Raj
    Domek na Maupiti  Przed nami bajecznie kolorowe wody Oceanu Spokojnego i przyjemny sześciogodzinny rejs w jej kierunku (atol z wulkaniczną wysepką pośrodku), którą będziemy zwiedzać przez cały dzisiejszy dzień. To Maupiti (tylko 11 km2 powierzchni) i jak inne wyspy Polinezji Francuskiej, odkryta przez słynnego żeglarza, kapitana Jamesa Cooka. Jej nazwa w języku haitańskim znaczy – dwie góry, które zresztą do tej pory górują nad całą wyspą, a przy dobrej pogodzie widoczne są nawet z Bora-Bora. Większa z nich Pahahere (380 m n.p.m.), tworząca strome urwisko porośnięte zachłanną tropikalną roślinnością nad wioską Vaiea, sterczy na początku wyspy jakby witała żeglarzy.  

  Cztery Pory Roku I Zima - Jesień 01-Artur Zaniecki
  Widok jaki ujrzał, zamienił go w przysłowiowy słup soli. Pokrwawione i poszarpane zwłoki Jędrka Sobotnika, nie dawały złudzeń, że interwencja żadnego lekarza nic nie może pomóc. Obok niego, rozrzucone koło koszyka leżały grzyby, które zbierał tego popołudnia. Wojtek znał dobrze Jędrka - bo tu się urodziliśmy i tutaj się wychowaliśmy – powiedział w myślach do siebie.
     
      
      

Drugi Zjazd Koleżeński - "Matura 63" - Lipiec 16 - 2016
   Kiedy rozstawaliśmy się po zakończeniu naszego Pierwszego Zjazdu Klasowego w 2015 roku, Matura 63 (II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu), obiecaliśmy sobie podtrzymywać te nasze koleżeńskie spotkania.
    Było nas na tym pierwszy spotkaniu zaledwie 12 osób, ale tłomaczyliśmy sobie tym, iż mieliśmy mało czasu aby odszukać więcej koleżanek i kolegów.

  Leśna Sanna 04-Lesna Sanna
   Wiatr w porywach świstał, szumiał, podrywał śnieg ... czasem cichł by potem jeszcze wzmóc swoje szaleństwo. Tak było w nocy. Później osłabł, rozlał się i nad ranem ustapił.
    Grupa myśliwych właśnie na ten dzień miała w planie zimowe dokarmianie leśnej zwierzyny Trzeba przejrzeć paśniki, założyć siano, uzupełnić sól w lizawkach, wyłożyć karmę.
 - Ale jak tam się dostać?   
      

  1 Zlot Jachtów - Karaiby - Jaca 2010 
 Takiej imprezy jeszcze nie było!!!
   Polskie orły i narodowe flagi na tle tropikalnych plaż i gajów palmowych, wspaniała pogoda, dziewicze rafy koralowe, krystalicznie czysta i ciepła woda, piękne zatoczki, kąpiele na jednych z najpiękniejszych plaży świata, drinki rumowe, spotkania na jachtach, koncert szantowy Witka Zamojskiego, dyskoteka na plaży, snorklowanie, nieplanowane spotkania przyjaciół, historyczne spotkanie na wyspie Bellamy Cay w miejscu gdzie mieszkał pierwszy polski zeglarz, który opłynął świat - Władysław Wagner.   
      

NOWOŚCI:

Październik 20 - 2016:
Ksi
ążka-  The Autum Man
Foto miesiąca - Saranac
Foto miesiąca - Księżyc
Galeria -
 Łowcy Głów-2015
Galeria - Zjazd Klasowy 2016
Galeria - Australia - 2013
Galeria - Międzyzdroje
   Imprezy: - 2 Zjazd Klasowy
Wędkowanie -Black Sea Bass Myślistwo-Leśna Sanna
 Żeglarstwo - Impresje....
Odkrywcy - 3-Vicabamba....
  Żeglarstwo-Polinezja Fr. - 3
Żeglarstwo - Zlot Jachtów..
Opowiadanie - Cztery Pory - 4
  TR-Black Grouper
 
CIEKAWE FOTOGRAFIE

GALERIE- 1
GALERIE - 2
GALERIE - 3

  WB-lekarz
Foto-Pieklik
United Poles FCU
St.Stephen's Churc Perth Amboy

 

Stary mlyn nad rozlewiskiem w Guzowym Mlynie

Albert Slugocki-The Autum man

AK Photography

Kolodziejowka - Pokoje

UnderwaterMike

PKP

My Polish Florida
Zew Natury

Tygodnik plus

Hetman-Kolekcjonerz

UPS Sports